Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Daha dolgun ve büyük göğüslere sahip olma

Op. Dr. Tamer Şakrak > Blog > Daha dolgun ve büyük göğüslere sahip olma

Göğüs Yapısı

Göğüs yapısından memnun olmayanlar için yapılacak olan estetik operasyonlarda göğüs büyütme operasyonu sıkça tercih edilir. Kullanılan silikon kalıplar ile göğüs yapısı olandan daha büyük bir şekilde ayarlanarak bu şekilde bayanların daha dikkat çekici ve büyük göğüslere sahip olması sağlanır. Göğüs operasyonu ile hastane ortamında yapılan büyütme işleminin ardından hasta istediği gibi bir büyüklüğe sahip olarak kendisine güveni de yerine gelir. Göğüs operasyonu ile büyütme işlemi sonrasında belirtilen süre sonunda göğüs yapısı normal boyutlarına ulaşır. Oluşan şişlikler için bir süre iyileşme süresinin geçmesi gerekir.

Meme Büyütmede Kullanılar Kalıplar

Meme büyütme işleminde kullanılacak olan silikon kalıpları farklı şekilde ve büyüklükte olabilir. Bunun için istenilen boyutlarda üretim yapılarak göğüs yapısı uzun süreli olarak büyütülebilir. Hastane ortamında yapılacak olan operasyon ile bayanlarda estetik açıdan daha hoş bir görünüm elde edilmesi için büyütme işlemi yapılabilir. Estetik operasyonlar arasında bayanların en sık tercih ettiği operasyonlar arasından göğüslerin büyütülmesi için bu şekilde işlem yapılır. Bu şekilde doğala yakın bir şekilde göğüs yapısı büyütülerek daha hoş bir görünüm elde edilebilir. Estetik cerrahi tarafından operasyonun durumuna göre belirlenen süre içinde işlem yapılır.

Meme Küçültme Göğüs Yapısı

Meme küçültme operasyonu ile büyük ve rahatsız edici boyutlarda olan göğüs yapısı olması gerektiği gibi küçültülebilir. Bu durumda en çok erkeklerde hormonlar nedeni ile oluşan aşırı göğüs büyümesinde göğüs küçültme operasyonu ile sonuç alınabilir. Bu operasyonlar ile istenildiğinde kişilerde estetik görünümü bozan olumsuz durumlar düzeltilerek bu şekilde daha hoş ve kişinin kendini iyi hissedeceği yapılar oluşturulabilir. Küçültme işlemi ardından hasta da yapılacak olan işlem sayesinde daha sosyal bir yaşam elde etmesi için kendisine güveni de yerine gelecektir.