Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Göğüs Büyütme Ameliyatında İz Kalır mı ?

Op. Dr. Tamer Şakrak > Blog > Göğüs Büyütme Ameliyatında İz Kalır mı ?

Göğüs Küçültmede İz Kalırmı

Göğüs küçültme ameliyatlarında göğüs implantını göğüste asla kesik izi kalmadan tamamlamak mümkün değildir. Kesikler gizli bir şekil de olsa dahi yine de bulunurlar. Göğüs implantları farklı şekillerde ki kesiklerle de yerleştirilebilirler. Bu kesikler de şu bölgelerde olabiliyorlar mesela memenin altındaki kıvrımda, meme ucunun üstünde, meme ucunun çevresinde, kol altında ve göbek deliğinde iz kalabilir. Meme altına atılmış olan kesik orada ki doğal kıvrımla uyumlu olacak ve vücudun diğer bölgelerinin tam aksine burada ki kesik izi genişlemez ve ya kaymaz. Göğüs ucuna giden tüm yapılar yani süt yolu, sinirler, damarlar vb. şeyler hiç değişmeden kalır. Göğüsün emzirme gibi görevlerine zarar vermezler. Kesik izleri sadece çıplakken ve de aşağıdan baktığınız zaman görebilirsiniz.

Göğüs Küçültme ve İmplant

Ayrıyeten, implant yerleştikten sonra tekrar müdahale gerektiren bir durum örneğin implantın değiştirilmesi ya da alınması gibi sorunlar ortaya çıkabilir ve diğer meme implant müdahaledeki kesikler bir kez daha iyileştiği zaman tekrar açılmazlar. Fakat göğüs altı kıvrımına açılan kesik gelecek zaman da tekrar kullanılabilirler. Gögüs büyültme ameliyatında olan memenin ucu çevresine atılan kesikler özellikle hilal şeklinde ve renkli bölgeyle ten arasında ki geçiş çizgisinde bulunur. Bu bölge de süt kanalları, sinir uçları ve aynı zaman da bazı yararlı bakteriler bulunmakta. Buradan atılan küçük bir kesik, bu birikimlerin oluşturduğu içyapıyı da keser ve yan etki oluşma riskini yükseltir. Ayrıyeten, bu bölgede ki kesik izlerinin de dar bir kıyafetten ve ya bir mayo üzerinden görünme olanağı da yüksektir.

Cerrahi Kesikler ve Göğüs
Memenin ucunun boydan boya ve ortasından geçen cerrahi kesimler sayesinde göğüs dokusunu, kanallarını, kan damarlarını ve sinir uçlarını kesiyor. Ve meme büyültme ameliyatı sonucunda doğal olarak oluşan yara izlerinin içerisine çekilmesine sağlar.