Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Göğüs de yapılabilecek estetik operasyonlar

Op. Dr. Tamer Şakrak > Blog > Göğüs de yapılabilecek estetik operasyonlar

Göğüs Yapısı ve Tercihleriniz

Göğüs yapısından memnun olmayanların tercih edebileceği farklı estetik operasyon seçenekleri bulunur. Bu operasyonlar sayesinde göğüs yapısından memnun olmayanlar büyütme veya küçültme işlemi ile göğüs yapısını istedikleri gibi bir yapıya göre değiştirebilirler. Bunun için göğüs yapısı olması gerekenden daha büyük olanlar göğüs küçültme operasyonu ile daha küçük ve rahatsız etmeyecek bir boyutta göğüs yapısı için operasyon geçirebilirler. Meme küçültme operasyonu bayanlar kadar erkekler tarafından da tercih edilir. Hormonlar nedeni ile aşırı büyüyen meme yapısı erkekler de hoş olmayan bir görüntüye neden olacağından bu şekilde çözüm bulunabilir.

Meme Büyütme Operasyonu

Meme büyütme operasyonu ile bayanlar istedikleri dolgun göğüslere sahip olabilirler. Uzman doktor gözetiminde yapılan kontrollerin ardından yapılacak olan operasyon ile kişilerin vücut yapısına göre belirlenen silikonlar ile işlem yapılır. Bu sayede daha dolgun ve büyük yapıda göğüslere sahip olunabilir. Operasyon sonrasında oluşan şişliklerin inmesi ve göğüsün normal yapısına ulaşması için bir süre gereklidir. Bu süre sonunda olması gereken büyüklükte bir göğüs yapısına sahip olabilirsiniz. Kullanılan silikonların yapısı nedeni ile sorun olmaması durumunda uzun süre bu şekilde aynı silikon kullanılabilir. Özellikle damla silikonlar sıkça tercih edilir.

Göğüs Büyütme Operasyonu Sırasında

Göğüs büyütme operasyonu sırasında aşırı ve hoş olmayan görüntülerin oluşmaması için özellikle kişide doğala yakın duracak bir boyutun seçilmesi gerekir. Bu şekilde dikkat çekecek büyüklükte olsa da yapay olduğunun belli olmaması sağlanabilir. Devamlı kilo alıp verme veya hamilelik süreci bayanlarda küçük göğüs yapısına sahip olunmasına neden olacağından bu şekilde çözüm bulunabilir. Anne olmak isteyenler için bu operasyon sonrasında süt kanallarına dokunulmadığı için emzirme de sorunlar yaşanmaz. İsteyen bütün bayanlar için uygulanabilecek estetik operasyonlar arasında bulunuyor.