Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Göğüs de yapılacak düzeltme operasyonları

Op. Dr. Tamer Şakrak > Blog > Göğüs de yapılacak düzeltme operasyonları

Göğüs Yapısı ve Göğüs Küçültme

Göğüs yapısı estetik açıdan bayanları etkilediği kadar erkeklerinde sorun yaşamasına neden olabilir. Bayanlarda küçük göğüs veya aşırı büyük göğüs sıkıntı oluşturduğu gibi sarkık göğüs yapısı da istenmeyen bir durumdur.  Bunun için aşırı büyük göğüslerde yapılacak olan meme küçültme operasyonu ile hem erkekler hem de bayanlar büyük göğüs yapısından kurtularak olması gereken bir yapıya sahip olabilir. Göğüs küçültme operasyonunda erkeklerde oluşan aşırı göğüs büyümesine çözümler bulunabilir. Bu sayede istenmeyen bir görünüme neden olan büyük göğüsler için operasyon ile küçültme yapılabilir.

Göğüsleri Küçük İnsanlar

Göğüsleri küçük olanlar için yapılacak olan göğüs büyütme işlemi ile silikon takılarak daha büyük bir göğüs elde edilebilir. Estetik cerrah tarafından yapılacak olan bu operasyon sonrasında hasta iyileşme döneminde şişlik nedeni ile göğüs yapısının ne büyüklükte olduğunu anlayamaz. Estetik operasyonlar arasında bayanların en sık tercih ettiği operasyonlar arasından göğüslerin büyütülmesi için bu şekilde işlem yapılır. Kullanılan silikon kalıplar ile göğüs yapısı olandan daha büyük bir şekilde ayarlanarak bu şekilde bayanların daha dikkat çekici ve büyük göğüslere sahip olması sağlanır. Damla şeklinde olan silikon kalıplar günümüzde daha sık kullanılan şekillerden biridir.

Göğüsde Yapılan Düzenlemeler

Meme büyütme işleminde kişinin yetersiz gördüğü büyüklükte olan göğüs yapısı silikon takılarak büyütülür. Küçük göğüs yapısına sahip olan bayanlara daha büyük ve dolgun göğüs yapısı için işlem yapılır. Göğüs operasyonu ile hastane ortamında yapılan büyütme işleminin ardından hasta istediği gibi bir büyüklüğe sahip olarak kendisine güveni de yerine gelir. Küçük veya yetersiz boyutlarda olan göğüs yapısı bayanların kendilerini estetik açıdan olumsuz bir görüntü oluşturduğu konusunda rahatsız hissedebilirler. Bu nedenle çözüm arayanlar bu şekilde operasyon seçeneğini deneyebilirler.