Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Göğüs Ucu Ameliyatı

Op. Dr. Tamer Şakrak > Blog > Göğüs Ucu Ameliyatı

Göğüs Ucunda Sarma ve Ameliyatı

Bazı zamanlar göğüs tamamen değil de göğüs ucunda aşırı sarkma ya da tam tersi olarak göğüs ucunun içine kaçması şeklinde görülen göğüs ucu sorunlarından dolayı da bize gelmiş olan hastalarımız oluyor. Biz göğüs ucun da sorunu olan bir hastamızı bir başka ameliyat üzerine estetik yapmış olsak dahi, böyle bir sorununuz var ise, biz göğüs ucunu da ameliyat esnasında düzenliyoruz. Ama göğüs büyültme estetiğine ihtiyacı olmayan fakat göğüs ucunda problem yaşayan herhangi bir hastamız için sadece göğüs ucu içeriye kaçmış olan hastamızı lokal anestezi ile ameliyata alıyoruz. Göğüs ucunun içeriye kaçması genel de genetik nedenlerden dolayı da görülüyor. Bazı istisnalar durumlar haricin de meme ucunun göğse göçük olması genel de genetik oluyor.

Göğüs Ucu Anestesizi

Göğüs küçültme ameliyatı aksine göğüs ucu ameliyat kısmı bir anesteziyle ortalama olarak yarım saat içerisin de bitiriyoruz. Bu standart olarak da verdiğimiz süre zarfında bazı hastaya göre değişmekte olan istisnalar dışında da böyledir. Göğüs ucu kanalının kısa olması da bu sorunu oluşturur. Bu söylenen damar uzatılabilir ya da bir yere toplu bir biçimde sıkışmış ise damar rahatlatılır ve meme ucu dışa doğru çekilir. Göğüs ucu sorunu zaten süt kanalın da ki problemden dolayı da meydana geliyor. Fakat korkmanıza gerek de yok sadece bu iş için göğüs açılacağı için sadece bu işe de konsantre olunarak damara karşı zarar vermeden damar uzatılır.

Göğüs Ucu Ameliyatı Sonrası Emzirme

Bu ameliyat sonrasın da rahatlıkla süt emzirilir. Ayrıyeten meme ucunun çok içeri de olması bebek emzirme de sorun çıkartacağı için bebek de düşünmeden bu iş de çözülse çok daha iyi olur. Ameliyat olmadan önce eğer bebeğiniz süt emmeyi seviyorsa, zaten çeke çeke de bu göğüs ucu boyu kendiliğinden bir miktar de uzayacağını bilmenizi isteriz.