Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Göz Kapağı Estetiği

Op. Dr. Tamer Şakrak > Blog > Göz Kapağı Estetiği

Yüzde En Çok Dikkat Çeken Yerlerden Biri Göz Kapağı

Gözlerimiz yüzümüzde en çok dikkat çeken ve en hassas organımızdır, hali ile yaşlılık belirtilerinin de ilk yansıdığı yerdir. Göz altı torbaları, kaz ayakları, üst ve alt kapakta sarkmalar ve benzeri gibi şikayetler ile kişi olduğundan yaşlı ve yorgun gözükebilir, ayrıca sarkma ve kırışıklıkların artması ile gözün kapanmasına ve görme yetisinin azalmasına bile sebep olabilir. Bu kadar ciddi bir durumda göz kapağı estetiği ameliyatı gerekmektedir. Bu operasyon yaklaşık olarak bir ile bir buçuk saat arası değişen sürede tamamlanır. Genelde lokal anestezi tercih edilse de alt kapağın müdahalesinde genel anestezi uygulanır.

Basit ve Önemli Göz Kapağı Estetiği

Hasta ve doktor açısından epey basit olan göz kapağı estetiği operasyonu sonrasında hastaya görmesini engellemeyecek şekilde pansuman uygulanır ve taburcu edilir ve yürüyerek evine gidebilir. Küçük bir bölgede olsa ameliyat izleri olduğundan ilk bir hafta bakışlardan rahatsız olmamak adına güneş gözlüğü kamufle etmenize yardımcı olur. Bir hafta sonrasında ise hafif makyajla iyice incelen çizgileri gizlemeniz mümkündür. Her rahatsızlığında olduğu gibi doktorunuza düzenli kontrollerinizi aksatmadan gitmeniz gerekmektedir tabi aynı durum ameliyat öncesi içinde geçerli.

Göz Kapağı Estetiğinde İyileşme Süreci

Tüm şikayetlerinizin bir günde geçmeyeceğinin bilincinde olmalısınız, sabrederek istediğiniz genç ve güzel görünüme sahip olacaksınız. Bütün operasyonlarda geçerli olan bir hafta öncesi ve sonrası sigara kullanımı yada aspirin ve benzeri kan sulandırıcı ilaçların kesilmesi gerekir. Bu tür ilaçlar kanamayı tetikleyebilir yada durdurulmasını güçleştirebilir. Ameliyat sırasında oluşan kanamaya müdahale şansı yüksek olsa da riske girilmemelidir. Ayrıca ameliyat sonrası gerçekleşen kanamalarda vücudumuzun diğer yerlerindeki gibi anında müdahale etmek kolay olmaz buda geçici yada kalıcı görme kaybına yol açabilir. Güzelleşmek istenirken daha büyük sıkıntılara mahal vermemek için gereken kurallara uyulması şarttır.