Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kol Germe Operasyonu

Op. Dr. Tamer Şakrak > Blog > Kol Germe Operasyonu

Kol Germe ve Dış Görünüş

Özelikle bayanlar için önem arz eden dış görünüş hayatımızın farklı bölümlerinde önümüze gelir, beyler içinde geçerli olan hızlı kilo alıp verme sporsuz zayıflama gibi durumlarda vücudumuzun çeşitli bölgelerinde yağlanma ve sarkmalar oluşur. Kıyafet ile kapatılabilecek durumlarda pek şikayet edilmese de bayanlar için genelde kol, göbek ve gıdık bölgesindeki sarkmalar görünüş açısından sıkıntı verir. Bayanların geneli hamilelik dönemlerinde özellikle kilo alma durumundadır bunun yanı sıra ani kilo vermede etkilidir. Sarkan bölgelerin en sıkıntı verici kısmı kol bölgelerimizdir, kol germe operasyonu genel cerrahi uzmanları tarafından farklı metotlarla uygulanmaktadır.

Kol Germe Tanısı Koyma

İlk önce teşhis ve tanı gerektirir, koldaki sarkmanın nedeni yağ birikimimi yoksa deriden kaynaklı mı? Anlaşılması gerekir her ikisinin operasyonu farklıdır. Bazı durumda iki operasyonda gerekebilir bu gibi durumlarda müdahalenin süresi değişebilir genel olarak kol germe operasyonları bir ila üç saat arasında değişebilir. Yağ dokusu kaynaklı sarkmalarda tercih edilen operasyon liposuction dır,  deri sarkmalarında ise hem genel cerrahi hem de estetik cerrahi gerektirir sonuçta görüntüden şikayet edilir. Operasyon sonrası görünüm açısından gerekli olan estetik müdahale gerdirme işlemini ortaklaşa yürütür. Kolun dirsek kısmından başlayarak koltuk altına olan kısım iç taraftan gerdirilir. Fazla dokunun görünmemesi sağlanır.

Kol Germe Operasyonu Sonrası

Geçirilen kol germe operasyonu sonrasında en üç hafta kol korsesi kullanılması gerekir bu süre zarfında da operasyon sırasında oluşan şişlik ve morlukların da iyileşmesi sağlanır. Geçirilen ameliyat sonrasında en az iki ay süreyle kendini korumanız gerekir, olası bir enfeksiyon tehlikesi hem genel bir sıkıntı yaşatır hem de operasyonun başarısını düşürür. Ameliyat sonrasında doktorunuzun direktiflerine harfiyen uymanız gerekir ve ilaçlarınızı muhakkak kullanmalısınız, kontrollerinizi de aksatmadan yaptırmalısınız tabi kontrol zamanına kadar oluşabilecek ağrılar için daha erken gitmeniz tavsiye edilir.